« Späť

Ako dostanem svoju stránku do vyhľadávača Google?

Potom ako si vyberiete finálnu webovú adresu a doplníte je obsah, vaša stránka je pripravená sa zobrazovať vo vyhľadávačoch.

Web stránky nikto nepridáva do Google alebo iných vyhľadávačov. Vyhľadávače nachádzajú web stránky automaticky a indexujú ich tak. Funguje to nasledovne: z času na čas vyhľadávače znovu navštevujú stránky, ktoré poznajút a takisto hľadajú odkazy na nové stránky, ktoré ešte nemá vo svojej databáze. Akonáhle je stránka najdená, tak je zaradená do databázy vyhľadávača.

Na to, aby Vaša stránka bola zaradená do databázy stránok, ktoré vyhľadávače zobrazujú, musíte spraviť nasledovné:

Odošlite Vášu web stránku vyhľadávačom

Keď je už Vaša web stránka vytvorená, musíte vyhľadávaču oznámiť, že je vytvorená. Najrýchlejšia cesta ako to dosiahnúť je zaregistrovať do hlavných vyhľadávačov.

Potom čo ste Vašu web stránku odoslali do vyhľadávačov, môže to zabrať týždeň až mesiac kým sa začne zobrazovať vo výsledkoch. Tento postup je zvyčajný a treba ho očakávať. Vyhľadávače Vám negarantujú hneď na začaitku vysokú pozíciu, ale treba sa k nej prepracovať. Nebojte sa, sú to však veci s ktorými zlepšíte svoje výsledky.

Ak odkaz Vašej web stránky je na inej web stránke, ktorá sa zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávača, potom za niekoľko dní až týždňov sa môže pozícia Vašej stránky vo vyhľadávačoch zvýšiť. Tu sú príklady kde môžete tieto odkazy publikovať:

  • Na partnerských stránkach
  • Na vlastných stránkach, ktoré sú už vo vyhľadávači
  • Na profiloch na sociálnych sieŤach
  • Na fórach a diskusiach

Related topics

« Späť